ЈЕДНОСТАВНИ ЗА ПРИПРЕМУ, А УКУС ИМ ЈЕ ФАНТАСТИЧАН: Ћевапи од тиквица, за лагани летњи ручак или вечеру (ВИДЕО)

СЕЗОНА је тиквица, а од овог поврћа можете да правите најразличитија јела.

ЈЕДНОСТАВНИ ЗА ПРИПРЕМУ, А УКУС ИМ ЈЕ ФАНТАСТИЧАН: Ћевапи од тиквица, за лагани летњи ручак или вечеру (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин Јутјуб/Simple menu

Од тиквица можете да правите салате, да их пуните, да спремите чорбу... Ми вам сада доносимо још један одличан рецепт. Направите ћевапе од тиквице и кромпира који су супер предлог за лагани ручак или вечеру. Довољно је да их послужите са салатом или умаком по жељи. 

Састојци:

1 тиквица
1 шаргарепа
2 јајета
100 г тврдог сира
першун
1 кромпир
1 чен белог лука
1 кашичица италијанског зачина 
1 кашичица слатке паприке 
4 кашике овсених пахуљица
2 кашике брашна

Рецепт за ћевапе од тиквица: 

Тиквицу добро оперите, па изрендајте. Посолите и оставите 10 минута да пусти воду. Затим тиквице добро оцедите, па помешајте са ренданом шаргарепом и ренданим сиром. Затим додајте сецкани першун, ренадни кромпир и бели лук. Посолите и побиберите, па поспите италијанским зачином и слатком паприком. Промешајте, па додајте овсене пахуљице. Поново промешајте и оставите да смеса одстоји неких 10 минута. Науљите руке, па узмите мало смесе и обликујте ћевап. Уваљајте у брашно и пржите у загрејаном уљу. 

(Ствар укуса)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ЛУДИЛО МУНДИЈАЛА: ФИФА продаје траву!