КРОМПИР ТОРТИЉА СА ЛУКОМ И ШУНКОМ: Једноставан и заситан доручак

Ако тражите брз и укусан оброк од неколико основних састојака – ова кромпир тортиља је прави избор. Савршена је за доручак, ручак или лагану вечеру, а припрема је једноставна и не одузима много времена.

КРОМПИР ТОРТИЉА СА ЛУКОМ И ШУНКОМ: Једноставан и заситан доручак

FOTO: Novosti

Састојци

  • 150 гр кромпира 
  • 50 гр куване шунке
  • 50 гр црног лука
  • 3 јаја
  • 2 чена белог лука
  • бибер по укусу
  • оригано по укусу
  • мало уља (за пржење)

Припрема

Кромпир ољуштите и исеците на танке колутове или коцкице. Лук ситно исецкајте, као и бели лук, а шунку исеците на тракице или коцкице. У тигању загрејте мало уља, додајте кромпир и пржите на средњој температури док не омекша и добије благу златну боју. Затим додајте лук и бели лук, па динстајте још неколико минута док не омекшају. Убаците шунку и кратко пропржите. У посебној чинији умутите јаја, додајте бибер и оригано, па прелијте преко смесе у тигању. Смањите температуру и пеците док се доња страна не стегне, затим пажљиво окрените (или довршите у рерни) и испеците до краја. Послужите топло, уз салату или јогурт.

Једноставно, укусно и баш заситно! 

Пријатно!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.

05. 06. 2026. у 11:49

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ОТП Јуниор – Јединствена платна картица и м-банк апликација у Србији за тинејџере