ПУН ЈЕ ПРОТЕИНА И ЗДРАВИХ МАСТИ: Хлеб од тиквица (ВИДЕО)
ЗДРАВ и укусан, освојиће вас на први залогај.
Foto: Printskrin Youtube/ Neodoljivi Ukusi
Одличан и као ужина или прилог.
Потребно је:
* 4 јајета
* 1 мања тиквица
* прстохват соли
* 100 г бадемовог брашна
* 1 кашичица прашка за пециво
* по укусу сушени бели лук и оригано
* 50 г ренданог пармезана
* 50 г отопљеног путера
Припрема:
Рерну загрејте на 180 степени. Тиквице изрендајте, па их посолите и оставите да пусте воду. Оцедите их добро. У једној посуди умутите јаја, па додајте тиквице, путер и пармезан. Засебно помешајте бадемово брашно, прашак за пециво, бели лук у праху и оригано. Сједините суве и мокре састојке и добро промешајте. Излијте у плех обложен пек папиром. Пеците хлеб 45 до 50 минута, у рерни загрејаној на 180 степени.
Пријатно!
(Trpeza)
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)