ПОТРЕБНО ЈЕ 6 САСТОЈАКА, ХРСКАВИ СУ И ПРЕУКУСНИ: Прхки штапићи од сира
РЕЦЕПТ за прхке штапиће од сира који ће одушевити сваког коме их будете послужили.
Foto: Printskrin Youtube/Amazing Template
Припрема је једноставна, а резултат – неодољиво укусан.
Састојци:
* 200 г глатког брашна
* 150 г хладног маслаца
* 150 г свежег сира
* 1 прашак за пециво
* 1 кашичица соли
* 2 јајета (за тесто и премазивање)
* Сусам, ким или друге семенке по жељи
Припрема:
У чинији помешајте свеж сир, јаје, брашно, со, прашак за пециво и хладан маслац.
Замесите тесто рукама као за прхко тесто. Обликовано тесто ставите у пластичну кесу и оставите у фрижидеру најмање 30 минута (идеално неколико сати) да се стегне.
Охлађено тесто развуците на побрашњеној подлози. Исеците на штапиће или облике по жељи и поређајте их на плех обложен папиром за печење. Штапиће премажите умућеним јајетом и поспите семенкама по жељи (сусам, ким, лан...). Пеците у унапред загрејаној рерни на 200 степени, 15–20 минута, док не добију златно-смеђу боју.
Пријатно!
(Stil)
Препоручујемо
НАМАЗ ОД АВОКАДА: Сластан и здрав прилог, било за доручак, ужину, или вечеру
28. 04. 2025. у 15:00
СА БЕШАМЕЛОМ И ПЕЧУРКАМА: Вегетаријански крокети, нећете престати да их једете
25. 04. 2025. у 11:30
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)