ЈЕДНОСТАВАН И БРЗ ДОРУЧАК: Јогурт мафини са шунком и сиром
Јогурт мафини са шунком и сиром одлични су за укусни доручак или ужину, који ће зачас да нестану са тањира.
Фото: Shutterstock
Састојци:
- 300 г брашна
- 1 кашичица прашка за пециво
- 1/2 кашичице соде бикарбоне
- 1/4 кашичице соли
- 2 јајета, умућена
- 180 г млека
- 60 г обичног јогурта
- 80 мл уља
- 1 кашика сушеног першуна
- 1 бели лук, нарендан
- 4 кришке шунке, исечене на врло мале комаде
- 125 г качкаваља, сеченог на коцкице
Припрема:
За мафине загрејте рерну на 180 Ц. Припремите плех за мафине тако што ћете лагано да га премажете путером или убаците папирне корпице за мафине. У чинији добро помешајте јаја, млеко, јогурт, уље за кување, першун и рендани бели лук. Оставите на страну.
У другој посуди помешајте брашно, прашак за пециво, соду бикарбону и со. Сипајте течне састојке у суве састојке и измешајте тесто помоћу лопатице, не мора да буде глатко. Додајте шунку и коцкице сира и промешајте. Поделите тесто у чаше за мафине.
Пеците на средњој решетки око 20 минута или док мафини не постану златни. Извадите на решетку за хлађење и премажите путером. Уживајте!
(stvarukusa)
Препоручујемо
БРЗИНСКИ ДОРУЧАК: Руски уштипци од гриза и младог сира са сувим грожђем и јабукама
28. 01. 2025. у 07:00Новости онлине
ПРЖЕНИ ТРОУГЛИЋИ СА СИРОМ ОД КРОМПИРОВОГ ТЕСТА: Савршен рецепт за почетак дана
24. 01. 2025. у 07:00Новости онлине
ШПАНСКИ ОМЛЕТ: Неодољиво јело које морате пробати
22. 01. 2025. у 07:30Новости онлине
ЈАПАНСКЕ ПАЛАЧИНКЕ: Боље него обичне, савршене су за доручак или вечеру (ВИДЕО)
26. 01. 2025. у 07:00Новости онлине
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)