УХАПШЕН ОПОЗИЦИОНАР: МиГ-29 принудно спустио авион на аеродром у Минску
ОСНИВАЧ Телеграм канала "Некста" Роман Протасевич ухапшен је на аеродрому Минска, саопштила је Главна управа за борбу против организованог криминала и корупције Министарства унутрашњих послова Белорусије.
Фото: ЕПА
„Некста" је проглашена у Белорусији екстремистичком организацијом, док је за Протасевичем расписана потерница.
Како су саопштили Спутњику у прес-служби аеродрома "Минск", авион који је летео из Атине у Виљнус (Ријанер), принудно је слетео у белоруској престоници након саопштења о минирању, које касније није било потврђено.
Телеграм канал "Пула првог" написао да је, у тренутку када је стигла вест о бомби, авион летео у близини границе, "до Виљнуса му је било ближе, али се за помоћ обратио Минску". О ситуацији је био обавештен председник Белорусије Александар Лукашенко, који је наредио: окренути авион и спустити у Минск. У пратњу је био послат ловац МиГ-29.
Роман Протасевич и други оснивач "Некста" Степан Путило оптужени су у Белорусији, између осталог, за "Организацију масовних немира".
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
У СЛУЧАЈУ ДА ГА УБИЈУ: Лукашенко потписао декрет којм овлашћења преноси на овај орган
09. 05. 2021. у 11:22
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.
01. 04. 2026. у 22:03
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)