ПЛАН ПЕНТАГОНА ЗА СЛАМАЊЕ КАЛИЊИНГРАДА: Амерички медиј о уништењу најјачег упоришта руске војске
ПЕНТАГОН има план за уништење најјаче наоружаног руског војног упоришта, пише амерички лист "Нешенел интерест".
Фото: Депоситпхотос
Аутор чланка Дејвид Акс подсећа да је Калињинград руска полу ексклава наоружана ПВО системима С-300 и С-400, као и противбродским ракетама "Оникс" и "Искандер".
Захваљујући том региону Русија представља претњу по НАТО у радијусу од неколико стотина миља, наводи се у чланку.
Због тога у Вашингтону непрестано размишљају о томе како да „сломе“ Калињинград, рекао је командант америчких ваздухопловних снага у Европи генерал Џефри Хариган.
Према његовом мишљењу, то ће бити "правовремени, ефикасни напад на више нивоа".
Претпоставља се да то подразумева напад са земље, мора из ваздуха, као и напад у сајбер простору.
Авиони, бродови и подморнице ће нанети удар крстарећим ракетама великог домета.
Пешадија ће извести ракетни напад, док ће задатак хакера бити да онемогуће систем везе, после чега ће стелт-ловци и бомбардери пробити одбрану и бацати бомбе навођене путем џи-пи-ес система.
Подсетимо, амерички медији називају Калињинград „кошмаром за НАТО“, а представници САД и Алијансе више пута су говорили о плановима да „заузму“ ту област у случају рата са Русијом. Поред тога, НАТО војници на војним вежбама увежбавају напад на Калињинград.
Руски војни експерти су истицали да су било какве изјаве о могућности „заузимања“ тог региона Русије без последица за НАТО – фантазије.
Према мишљењу руског експерта Константина Сивкова, сукоб у Прибалтику и теоретски губитак дела руске територије довели би до нуклеарног рата.
(Спутњик)
Препоручујемо
НЕМАЧКА ОДАБРАЛА СТРАНУ: Ангела Меркел о рату у Израелу и разговорима са Хамасом
20. 05. 2021. у 16:05
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (5)