НЕМАЧКА ОДАБРАЛА СТРАНУ: Ангела Меркел о рату у Израелу и разговорима са Хамасом
НЕМАЧКА канцеларка Ангела Меркел истакла је право Израела на самоодбрану али је рекла да, у сврху потицања примирја, свакако треба разговарати и с палестинском организацијом Хамас, која је на власти у појасу Газе.
Фото: ЕПА/илустрација
- Наравно да и Хамас у неком облику мора бити укључен у разговоре, без њих нема примирја - рекла је Ангела Меркел у Келну. Она је рекла како Европска унија кроз трансатлантску сарадњу жели помоћи да се створи ситуација која би омогућила примирје.
Немачка подржава Израел
Меркел је рекла да су Египат и остале арапске земље важне у овом процесу због тога што располажу одговарајућим каналима преко којих је могуће остварити контакт с Хамасом, ког ЕУ третира као терористичку организацију. Она је међутим још једном истакла право Израела на самоодбрану.
- Ми чврсто подржавамо право Израела на самоодбрану. И исправно је што се Израел снажно брани од напада - рекла је немачка канцеларка која је у исто време напала и антисемитске испаде током протеста претходних дана.
- Када се протестује испред синагога, када се спаљују заставе и када се јасно даје до знања да се не ради о политичком протесту, него о Јеврејима уопштено, онда ту нема места за толерисање - рекла је Ангела Меркел.
Препоручујемо
АНГЕЛА МЕРКЕЛ О СИТУАЦИЈИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Европа не може да реши све сукобе на свету!
20. 05. 2021. у 13:40
РАКЕТЕ ИСПАЉЕНЕ НА ИЗРАЕЛ: Из Либана гађана Хаифа, армија узвраћа артиљеријском ватром
19. 05. 2021. у 15:48
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.
01. 02. 2026. у 16:56
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (3)