ОСТАВКА У ПРОГРАМУ УЖИВО: Водећи индијски вирусолог изненадио својом одлуком

Танјуг

16. 05. 2021. у 22:27

ВОДЕЋИ индијски вирусолог, Шахид Џамил, поднео је оставку из саветодавног тела које је направила влада са намером да се избори против нових сојева вируса, недељама након што је доводио у питање начин на који се власт бори против пандемије ковида-19.

ОСТАВКА У ПРОГРАМУ УЖИВО: Водећи индијски вирусолог изненадио својом одлуком

Фото: ЕПА

Џамил је био председник научне саветодавне групе познате као ИНСАЦОГ, али је одбио да каже разлог оставке, преноси Ројтерс.

- Нисам у обавези да кажем разлог - написао је он у текстуалној поруци британској новинској агенцији.

ИНСАЦОГ је упозорио владу почетком марта на нови и заразнији сој вируса који се шири земљом, Б.1.617.

Упитан због чега влада није јаче одговорила на откриће саветодавног тела, тако што би ограничила окупљања, Џамил је рекао за Ројтерс да је био забринут да власти не обраћају довољно пажњу на доказе који су им предочени.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.

01. 04. 2026. у 22:03

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ДОСАД НЕЗАБЕЛЕЖЕНО! Ево шта је Новак Ђоковић урадио када је из ложе видео гол којим је Босна отишла на Светско првенство!