САЛВИНИ ОСЛОБОЂЕН ОПТУЖБЕ: Судија закључио да није крив за "отмицу" миграната

ЈУЛА месеца 2019. године (тадашњи) министар Унутрашњих послова Матео Салвини издао је наређење да се не могу искрцати на обалу Лампедузе 135 мигранта са брода Обалске страже "Грегорети", штитећи тако границе Италије.

САЛВИНИ ОСЛОБОЂЕН ОПТУЖБЕ: Судија закључио да није крив за отмицу миграната

Фото: ЕПА

Због тога је суд у Катанији тражио од Сената да гласа да се покрене оптужница за "нелегитимно и свесно лишавање слободе миграната" од поноћи 27. јула до после подне 31. јула када су пребачени у центар за смештај у луци Аугуста на Сицилији.

Данас је суд у Катанији, односно судија за прелиминарну истрагу, завршио овај случај веома конфузне оптужнице за коју је гласао Сенат 12. фебруара 2020. године упркос томе што је Салвини имао парламентарни имунитет.

Судија је проучивши читав развој догађаја закључио да нема елемената за оптужницу јер "нема почињеног кривичног дела".

Такав процес и оптужница чека Салвинија и 15. септембра на суду у Палерму "због кашњења искрцавања миграната" са брода шпанске невладине организације Опен Армс. Салвини је изразио задовољство због такве одлуке јер је, како је он навео, "бранио границе своје земље".

Његова партија Лига сматра да је данас победила правда исписана са великим словом П.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)

НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)

Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.

16. 07. 2026. у 19:15

Коментари (0)

ХУМАНОСТ У ГЛАВНОЈ УЛОЗИ: Фондација Моззарт наставља са улагањима у заједницу