ОВО ЈЕ ПАШИЊАНОВ ПОЛИТИЧКИ КРАЈ: Парламент Јерменије га није поново изабрао за премијера
ПАРЛАМЕНТ Јерменије на специјалној седници није изабрао на место премијера републике јединог кандидата, в.д. премијера Николу Пашињана.
Фото: ЕПА
Владајућа фракција „Мој корак“ се уздржала од гласања, опозициона фракција „Просперитетна Јерменија“ није учествовала у заседању, док је опозициона фракција „Светла Јерменија“ гласала против.
Гласање је иницирано у циљу распуштања парламента и одржавања ванредних парламентарних избора.
У складу са уставом Јерменије, у случају оставке премијера, парламент је дужан да у року од седам дана предлаже кандидате на ову функцију и распише изборе.
Друга фаза гласања у парламенту Јерменије је планирана 10. маја.
Након распуштања парламента председник земље ће званично одредити датум гласања на ванредним парламентарним изборима. Очекује се да ће избори бити одржани 20. јуна.
(Спутњик)
Препоручујемо
АЛБАНИЈА ТОНЕ У ПОЛИТИЧКИ ХАОС: Еди Рама тражи опозив председника државе!
03. 05. 2021. у 13:41
У ДОЊЕЦКУ ЋЕ СЕ ДЕСИТИ МАСАКР: Председник ДНР рекао јасно шта је "црвена линија"
03. 05. 2021. у 10:37
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ДА ЛИ ЈЕ ТРАМП ЗАСПАО УСРЕД САСТАНКА? "Не! Погледајте, било је прилично досадно!" (ВИДЕО)
ДА ЛИ је заспао или му је само било досадно? За америчког председника Доналда Трампа, све је у оку посматрача, каже он.
30. 01. 2026. у 10:24
Коментари (0)