ХАПШЕЊЕ САРАДНИКА ЛИДЕРА ИСЛАМСКЕ ДРЖАВЕ: У Турској ухапшен блиски сарадник Ал-Багдадија
БЛИСКИ сарадник убијеног лидера Исламске државе Абу Бакр ал-Багдадија ухапшен је у Истанбулу, саопштила је данас турска полиција.
Илустрација Depositphotos
У саопштењу је прецизирано да је авганистански држављанин идентификован само тајним именом Басим, ухапшен у среду у округу Аташехир на азијској страни града.
У медијиским извештајима о акцији турске обавештајне службе се наводи да је осумњичени био укључен у скривање Ал-Багдадија у сиријској порвинцији Идлиб након пада Исламске државе 2019. године, преноси АП.
Ал-Багдади је убијен у рацији на скровиште у Сирији коју су извели амерички специјалци у октобру те године.
Турски медији објавили су фотографију проћелавог мушкарца с брадом након хапшења и фотографију наводно исте особе из ранијег периода, с дугом косом, густом брадом и у маскирној одећи како маше закривљеним мачем.
Новинска агенција Демирорен јавила је да је Басим осумњичен да је организовао обуку за Иламску државу у Сирији и Ираку, као и да је био у одбору те терористичке организације који је доносио одлуке.
Агенција додаје да је он у Турску ушао са лажним пасошем и лажном личном картом.
Препоручујемо
ТЕРОРИСТА ПУШТЕН НА СЛОБОДУ: Суд укинуо притво Бегзаду Спахићу, борцу Исламске државе
03. 04. 2021. у 11:06
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)