РЕКОРД У ФРАНЦУСКОЈ: За један дан вакцинисано више од пола милиона грађана
У ФРАНЦУСКОЈ је у четвртак вакцинисано највише људи у једном дану, више од пола милиона, укупно 545.888.
Фото unicef.org
Прву дозу вакцине против ковида до сада је примило 15.226.412 људи, а другу 6.256.387.
Француски председник Емануел Макрон је поручио да вакцинација још неће бити отворена за све категорије становништва и да ће старији и даље имати ексклузивитет.
За све катеторије пунолетног становништва, цепљење ће, као што је раније било предвиђено, бити доступно од средине јуна.
Ипак, од 1. маја, предност ће имати и сви гојазни старији од 18 година.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (0)