О ЧЕМУ ЋЕ РАЗГОВАРАТИ ПУТИН И БАЈДЕН? Стигле информације из Русије - саопштена једна од тема састанка

Новости онлајн

28. 04. 2021. у 16:28

САРАДЊА у сајбер простору ће бити једна од тема потенцијалног самита председника Русије и САД, Владимира Путина и Џоа Бајдена, изјавио је директор департмана за информациону безбедност Министарства иностраних послова Русије Андреј Крутских.

О ЧЕМУ ЋЕ РАЗГОВАРАТИ ПУТИН И БАЈДЕН? Стигле информације из Русије - саопштена једна од тема састанка

Фото: TANJUG/ AP Photo/ Alexander Zemlianichenko

Дипломата је подсетио да је још 2020. године Русија предложила САД да успоставе дијалог у сајбер сфери, укључујући и око мера поверења, и искористити линије директног дијалога за узајамно информисање о инцидентима и, што је главно, за њихово спречавање.

- То је пакт мира. Ми смо то понудили, не само САД, већ и другим државама. Тада Американци нису реаговали на то, јер су били позабављени унутрашњом борбом. Међутим, могу апсолутно са сигурношћу претпоставити да ће тема информационе безбедности бити међу темама самита Русије и САД на највишем нивоу - нагласио је Крутских.

Подсетимо, Путин и Бајден су средином месеца одржали други телефонски разговор од инаугурације америчког председника. Како је саопштио Кремљ, председници су детаљно разговарали о стању билатералних односа и низу међународних питања. Бела кућа је навела да је Бајден предложио Путину да у наредним месецима одрже лични састанак „у трећој земљи“.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

Заједно у хуманитарној мисији „Храна за све“