СИРИЈА ПОДРЖАЛА РУСИЈУ: Асад чврсто уз Путина због тензија које су изазвали Запад и НАТО

Novosti online

26. 04. 2021. у 18:36

СИРИЈСКИ председник Башар ал Асад данас је данас осудио ескалацију међународних тензија које су изазвали Запад и НАТО, током разговора са председником Русије Владимиром Путином, пренела је новинска агенција САНА, цитирајући извор из кабинета сиријског лидера.

СИРИЈА ПОДРЖАЛА РУСИЈУ: Асад чврсто уз Путина због тензија које су изазвали Запад и НАТО

Фото: ЕПА/Депоситпхотос

- Сирија подржава Русију у супротстављању покушајима западних држава да погоршају ситуацију у свету, а посебно у Украјини. Напори Запада су усмерени да се наруши руска улога и конструктивна политика, која произилази из потребе да се препозна међународни легитимитет и постигне стабилност у целом свету - рекао је Асад.

Агенција САНА је такође јавила да су двојица лидера "разговарала о билатералним односима, наглашавањући трговину и економску сарадњу".

Асад је посебно захвалио Русији "због хуманитарне сарадње са сиријским народом, што им помаже да преброде последице бруталне блокаде".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

БИО ЈЕ МИЉЕНИК ЖЕНА: Где је данас Небојша Бакочевић?