ЗАХАРОВА ОЧИТАЛА БУКВИЦУ УКРАЈИНИ: Вама треба вакцина, а не нуклеарно оружје
УКРАЈИНА сада треба да размишља о вакцинацији свог народа, а не о развоју нуклеарног оружја, сматра портпарол Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.
Фото: ЕПА
- Што се тиче нуклеарног наоружања, чак не желим то озбиљно ни да коментаришем. Зато што бисмо онда морали да се удубимо у историју проблема и међународно право. Желим да једноставно одговорим. Чини ми се да би Украјина требало да размишља о вакцинацији свог народа. Одлично би било, када би они развили сопствену вакцину, а не нуклеарно оружје. Вакцина је то што је потребно украјинском народу - рекла је Захарова у интервјуу „РТ“ на немачком језику.
Раније је украјински амбасадор у Немачкој Андреј Мелник изјавио да би Украјина могла да размотри питање нуклеарног статуса у случају да не постане чланица НАТО-а.
(Спутњик)
Препоручујемо
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (1)