ПУТИН И БАЈДЕН ЋЕ СЕ ИПАК СРЕСТИ! Руски председник прихватио позив на самит о клими
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин говориће на климатском самиту 22. априла, саопштила је прес-служба Кремља.
Фото: Архива/Са једног од сусрета и Путина
- Владимир Путин ће изнети приступе Русије у контексту успостављања широке међународне сарадње чији је циљ превазилажење негативних последица глобалних климатских промена - наводи се у саопштењу.
Портпарол Кремља Дмитриј Песков изјавио је за Спутњик да у оквиру самита о климатским променама нису предвиђени билатерални контакти председника Русије са америчким колегом и другим светским лидерима.
Раније је Бела кућа саопштила да је амерички председник Џозеф Бајден позвао 40 светских лидера, укључујући и свог руског колегу, на догађај који Вашингтон намерава да организује 22. и 23. априла у виртуелном формату.
Самит је темпиран да се одржи на Дан планете Земље. Осим Путина, на самиту ће учествовати највиши званичници Кине, Велике Британије, Немачке, Аустралије, Француске, Турске, Индије, Италије, Шпаније, Мексика, Саудијске Арабије, Уједињених Арапских Емирата и других земаља.
Препоручујемо
"БИЛА БИ НАМ ЧАСТ": Европске престонице желе да буду домаћини сусрета Путина и Бајдена
14. 04. 2021. у 20:46
БЛИСКИ СУСРЕТ ИЗНАД БАРЕЦОВОГ МОРА: Руски Миг пресрео амерички и норвешки авион (ВИДЕО)
19. 04. 2021. у 16:22
ВОЛОДИН OЦЕЊУЈЕ: Могуће нове санкције против индустрије и енергетике Русије
19. 04. 2021. у 16:00
РУСИЈА ЈЕ ПАРАЛИСАЛА РАД НАШЕ АМБАСАДЕ: Чешки министар - Морамо да реагујемо
19. 04. 2021. у 14:39
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)