МОСКВА УЗВРАЋА УДАРАЦ: Амбасадор Чешке позван у МИП Русије!
АМБАСАДОР Чешке у Москви позван је у Министарство спољних послова Русије након што је Праг објавио да протерује руске дипломате из земље.
Фото: Пиксабеј
- Чешки амбасадор позван је у МИП - саопштио је новинарима извор, не наводећи никакве детаље.
Раније је Министарство спољних послова Русије изразило оштар протест чешким властима и најавило реципрочне мере. Како је наведено, у поступцима Прага „види се амерички траг“. Министарство је нагласило да је одлука о протеривању дипломата донета „под неоснованим и измишљеним изговорима“ о умешаности обавештајних служби Русије у експлозију у војним складиштима у селу Врбјетице 2014. године.
Премијер Чешке Андреј Бабиш саопштио је у суботу да Праг сумњичи руске обавештајне службе да су одговорне за експлозију у складишту муниције у селу Врбјетице 2014. године. Истог дана, чешки министар спољних послова Јан Гамачек изјавио је да његова земља протерује 18 руских дипломата.
(Спутњик)
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (2)