ТРКА ЗА ОРГАНИЗАЦИЈУ САМИТА: Курц - Биће нам част ако организујемо сусрет Бајден - Путин
АУСТРИЈА ће сматрати великом чашћу уколико председници Русије и САД одлуче да се сусретну у Бечу, рекао је данас аустријски канцелар Себастијан Курц, јавља ТАСС.
Фото: Танјуг/АП
Аустрија је већ у контакту са Русијом и САД по питању потенцијалног састанка између Џоа Бајдена и Владимира Путина, рекао је Курц.
-Не би требало потценити нашу улогу и наглашавам да се не понашамо као посредници. Али, увек постоје неутране земље које се изаберу за дијалог и преговоре-, рекао је Курц у интервјуу за немачки портал "Пионир".
Он је оценио да би за целу Европу и свет било добро да се овакав сусрет одржи.
-Није битна локација, али наравно, ако се одржи у Аустрији, у Бечу, биће то велика част за нас- додао је.
Препоручујемо
НЕЋЕ ТО СКОРО: Састанак Путина и Бајдена у магли, не познато да ли ће га и бити
14. 04. 2021. у 18:42
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)