О ЧЕМУ ЋЕ РАЗГОВАРАТИ БАЈДЕН И ПУТИН? Москва се огласила поводом састанка двојице лидера

14. 04. 2021. у 13:08

МОСКВА верује да је преурањено говорити о детаљима могућег састанка на врху између руског и америчког председника Владимира Путина и Џоа Бајдена, истакао је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

О ЧЕМУ ЋЕ РАЗГОВАРАТИ БАЈДЕН И ПУТИН? Москва се огласила поводом састанка двојице лидера

Фото: ЕПА

- Прерано је још говорити о било каквим детаљима овог састанка. Ово је нови предлог и он ће бити проучен и анализиран - рекао је Песков одговарајући на питање новинара о месту и времену самита двојице председника, пренео је ТАС С.

За Москву би било важно да се разговара о руско-америчким односима ако председници две државе одрже састанак, додао је Песков.

Путин и Бајден нису разговарали о случају руског опозиционог лидера Алексеја Наваљног током јучерашњег телефонског разговора, рекао је портпарол Кремља.

- Не, питање Наваљног није покренуто - рекао је Песков говорећи о јучерашњем телефонском разговору између двојице председника.

Према његовим речима, тон телефонског разговора између Путина и Бајдена био је послован, а сам разговор, трајао је прилично дуго.

Он је додао је да је дугачак списак тема које су дотакнуте, што је јасан знак да је разговор био довољно дуг.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.

01. 03. 2026. у 12:45

Коментари (0)

ПРОШЛИ ПУТ ЈЕ БИО ВАПАЈ ДО НЕБА Шешељ открио шта се крије иза напада на Иран