НЕТАЊАХУ ПРЕТИ ИСПОД АМЕРИЧКИХ СКУТА: Израелски премијер се огласио након напада на ирански нуклеарни објекат

Танјуг

12. 04. 2021. у 16:07

ИЗРАЕЛСКИ премијер Бењамин Нетањаху изјавио је данас да Иран никада није одустао од напора да прибави нуклеарно оружје и да Израел неће дозволити Техерану да га изгради.

НЕТАЊАХУ ПРЕТИ ИСПОД АМЕРИЧКИХ СКУТА: Израелски премијер се огласио након напада на ирански нуклеарни објекат

Фото: Танјуг/АП Пхото

Обраћајући се новинарима заједно са америчким министром одбране Лојдом Остином који је у посети Израелу, Нетанијаху није коментарисао иранску оптужбу да је Израел саботирао њихов кључни нуклеарни објекат у Натанзу, пренео је Ројтерс.

У иранском подземном нуклеарном постројењу Натанз у недељу се догодио инцидент на мрежи за напајање електричном енергијом, само дан након што је Техеран покренуо нове, унапређене центрифуге за обогаћивање уранијума.

- Иран никада није одустао од потраге за нуклеарним оружјем и ракета да их испоруче - рекао је Нетанијаху.

Он је истакао да никада неће дозволити Ирану да стекне нуклеарну способност и да изврши свој, како је рекао, геноцидни циљ - уништење Израела.

Супротно досадашњој пракси, израелске власти нису забраниле медијско извештавање о овом случају. Напротив, израелски медији су у великом броју извештавали о инциденту у Натанзу.

Јавни радијски сервис Израела је учинио необичан корак даље и објавио да је израелска тајна служба Мосад у томе "одиграла централну улогу".

Власти Ирана су оптужиле Израел за тај инцидент, који су окарактерисале као чин "нуклеарног тероризма", и саопштиле да задржавају право да предузму одговарајућу акцију против извршитеља.

- Ционисти желе да нам се свете због напретка који постижемо у укидању санкција. Јавно су саопштили да нам то нече дозволити. Али, ми ћемо се осветити ционистима - изјавио је шеф иранске дипломатије Мухамед Џавад Зариф.

Иран тврди да нуклеарни програм развија искључиво у мирољубиве сврхе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Ко је СУПРУГА Златана Видовића? Упознали се преко посла Слала ми је питања за интервју и...