ШОК ОДЛУКА У НЕМАЧКОЈ: Сматрамо потребним иступање из ЕУ!

Novosti online

11. 04. 2021. у 13:27

НАЈВЕЋА опозициона странка, десничарска Алтернатива за Немачку (АФД), жели да Немачка изађе из ЕУ, али шеф странке не подржава такав приступ.

ШОК ОДЛУКА У НЕМАЧКОЈ: Сматрамо потребним иступање из ЕУ!

Фото: Депоситпхотос

На скупштини странке у Дрездену јасном већином усвојен је захтев чланства да се промени изборни програм странке за предстојеће парламентарне изборе у Немачкој и да се у њега унесе залагање за излазак из ЕУ.

У дугој дебати, против залагања за иступање Немачке из ЕУ изјаснио се и шеф АФД Јерг Мојтен, који је посланик у Европском парламенту.

Мојтен се, уместо тога, залагао за стварање алијансе унутар ЕУ са другим странкама. Он је упозорио да АФД неће успети ако се изјасни за иступање из ЕУ и истакао да би било паметније сарађивати са другим странкама.

У прихваћеном захтеву стоји:

- Сматрамо потребним иступање Немачке из ЕУ и оснивање нове европске привредне заједнице и заједнице интереса.

У првобитном програму је иступање из ЕУ помињано само као опција, и то у случају ако концепт АФД не буде прихватљив за Унију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

Коментари (3)

ДРАМА! Кошаркаши Партизана заробљени у Дубаију