АЛИБАБА КАЖЊЕНА СА 2,8 МИЛИЈАРДЕ ДОЛАРА: У Кини појачана контрола технолошких компанија
КИНЕСКИ трговински гигант Алибаба кажњен је са 2,8 милијарде долара због монополског пословања.
Фото: ЕПА
Кинеске власти појачавају контролу над технолошким компанијама, јер је, према наводима АП, кинески политички врх забринут због доминације највећих онлајн предузећа која се шире и на финансијском тржишту, и у сфери медицинских услуга и у другим виталним привредним гранама.
Компанија је кажњена јер је "злоупотребила доминантну тржишну позицију" с циљем да ограничи активности конкуренцији која послује преко платформи Алибабе.
Државна служба за контролу пословања је саопштила да Алибаба омета "слободан проток робе" због чега је изречена висока казна од 69,5 милијарди долара, еквивалентна четири одсто од укупних прихода остварених 2019. године.
- Алибаба искрено прихвата казну и убудуће ће пословати усклађено са законима - наводи се у саопштењу компаније.
Оснивач и власник компаније Алибаба Џек Ма, један од најбогатијих Кинеза, привремено је нестао из јавности након што је у свом обраћању прошлог новембра критиковао кинеске прописе.
Препоручујемо
ТРАМП ЗАДАО УДАРАЦ КИНЕЗИМА: Претње са Вол Стрита покосиле кинеске технолошке дивове, изгуби за дан 60 милијарди долара
26. 03. 2021. у 16:01 >> 16:05
ШТРАЈКУЈУ СВИ ЗАПОСЛЕНИ У "АМАЗОНУ": Траже да се данас ништа не наручује
22. 03. 2021. у 20:02
ХАКОВАЊЕ ФЕЈСБУКА: Проверите да ли сте међу корисницима чији су лични подаци објављени
06. 04. 2021. у 20:52
Говор који је требало да „запали“ Америку: Иза кулиса обраћања Меланије Трамп
Са места на којем су амерички председници раније објављивали ратове или примирја, Меланија Трамп послала је личну поруку да је неправедно осумњичена за неморал, бранећи се од гласина да је Епстин посредовао брачној вези
16. 04. 2026. у 16:48
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)