ДИРЕКТОР НЕМАЧКОГ ИНСИТУТА ПОРУЧУЈЕ: Не можемо зауставити трећи талас пандемије, али га можемо разбити

танјуг

09. 04. 2021. у 12:06

ДИРЕКТОР немачког Института "Роберт Кох" Лотар Вилер је поручио да неће бити могуће зауставити трећи талас пандемије корона вируса који проузрокује забрињавајући пораст броја пацијената на одељењима интензивне неге.

ДИРЕКТОР НЕМАЧКОГ ИНСИТУТА ПОРУЧУЈЕ: Не можемо зауставити трећи талас пандемије, али га можемо разбити

Фото: Депоситпхотос

- Не можемо спречити овај трећи талас, али надам се да га можемо разбити, што можемо само заједно - изјавио је Вилер, а преноси агенција Ројтерс.

Напомиње да ће болнице бити преоптерећене пацијентима зараженим сада доминантним британским сојем корона вируса, који је заразнији и смртоноснији од ранијих сојева.

Истовремено, министар здравља Јенс Шпан је изјавио да Немачка треба да примени мере широм земље како би што пре "разбила" тренутни талас заразе корона вирусом.

- Треба нам закључавање - рекао је Шпан новинарима, додајући да ће можда бити потребно увођење ноћног полицијског часа како би се додатно смањили социјални контакти.

Шпан је навео да је скоро 4.500 пацијената тренутно на интензивној нези у Немачкој.

- Ако се ово настави, то ће бити превише за наш здравствени систем - закључио је министар.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)