УСКОРО НОВИ ЗАКОН О ПЕНЗИОНИСАЊУ: Јапанци ће радити до 70. године

05. 04. 2021. у 09:52

Јапанска влада намерава да предложи законе о повећавању старосне границе за пензионисање државних службеника.

УСКОРО НОВИ ЗАКОН О ПЕНЗИОНИСАЊУ: Јапанци ће радити до 70. године

Фото Depositphotos

- Старосни услов за одлазак у пензију требало би подићи како би се испунили све сложенији административни задаци. Припремамо се за брзо увођење релевантних закона - речено је у Парламенту.

Старење и смањење становништва један је од најважнијих друштвених проблема у Јапану. Према службеним подацима здравствених власти, Јапанци су способни за рад у просеку до 71,а Јапанке до 74. године. Влада на старије Јапанце гледа као на виталну радну снагу.

Пензије у Јапану исплаћују се након навршених 65 година живота, али грађани имају право да раде и дуже, међутим, на напуштање посла имају право било када између 60. и 70. године. Пензиони чекови оних који то учине пре 65. године донекле су мањи, а они који наставе да раде после тога имају прво на бонус.

Сада се разматра повећање старосног услова за пет година, што би подразумевало и повећање одговарајућих накнада.     

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју