ТЕШКЕ РЕЧИ СЕРГЕЈА ЛАВРОВА УПУЋЕНЕ АМЕРИЦИ: Вашингтон се понаша као „хулиган из дворишта“
ВАШИНГТОН се понаша као „хулиган из дворишта“, али Москва се може заузети за себе, рекао је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров за телевизију „Први канал“.
Фото: ЕПА
Говорећи о односима са САД, министар је истакао да је „сада модерно описивати актуелна дешавања сликама из живота“.
- У детињству смо се сви играли у дворишту. Из улаза су се скупљала дечица различитих узраста, различитих школа васпитања – тада смо живели сви заједно. И увек су у дворишту била два-три главна хулигана који су све постројавали, кажњавали, терали да чисте ципеле, отимали новац – некакве копејке које би мајка дала за пирошке, за доручак. Али пролазиле би две, три, четири године и ти малишани су расли и постајали способни да одговоре - рекао је Лавров, истичући да у тој ситуацији „Русија чак ни не треба да порасте“.
Такође је додао да Москва не тражи никакву конфронтацију.
Лавров је раније изјавио да је сучељавање Запада и Русије дотакло дно, али постоји нада да сви схватају ризике повезане са тиме.
(Спутњик)
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)