НИСУ СЕ ПОТРЕСЛИ: На Криму санкције сматрају неправедним, али поручују Западу - хвала за туристичку рекламу (ВИДЕО)

ЗАПАДНЕ земље су почеле да уводе заиста комичне санкције Русији због Крима.

НИСУ СЕ ПОТРЕСЛИ: На Криму санкције сматрају неправедним, али поручују Западу - хвала за туристичку рекламу (ВИДЕО)

Фото: Архива "Новости"

Тако је руководство Канаде на списак санција ставило руску компанију која одржава железнички промет преко новог Кримског моста, који прелази преко Керченског мореуза, као и компаније које су градиле мост и железничку пругу која спаја то полуострво са матицом Русијом.

Руска амбасада у Канади је саопштила ће се, без обзира на било какве санкције, изграђени мост користити за повезивање Крима са јужним делом Русије. Мост се већ до сада показао као одличан, јер грађани који путују на Крим више неће морати да чекају сатима на превоз трајектима.

- Канадске санкције се заснивају на лажима и фалсификовању историје. Оне су у супротности са међународним правом и хуманитарним принципима - кажу руске дипломате у Канади.

Они сматрају да су канадске санкције потпуно бесперспективне.

Генерални директор “Гранд сервис експреса”, оператора железничког промета са Кримом, Александар Ганов, као и директор “Мостотреста” Леонид Риженкин неће моћи да путују у Канаду и да тамо имају рачуне у банкама. На канадској црној листи су и четири компаније “Ленпромтранспројект”, затим “Кримски железнички пут”, као и “Кримска прва осигурвајућа компанија” и “Управа за градњу железничке пруге Баркатит –Јакутск”.

После Канаде огласила се и Аустралија која је на листу санкционисаних ставила једног кримског руководиоца и четири компаније које су учествовале у градњи моста..

Интересантно је да западне земље не знају, или не желе да знају да се о градњи кримског моста разговарало још у време када је председник Русије био Борис Јељцин и када су односи Москве и Кијева били добри. Он и Леонид Кучма, некадашњи председник Украјине, су маштали да направе мост али нису имали новца. Деценијама је лети био велики проблем да се из Русије дође аутомобилом на Крим јер су везе биле лоше, мада је постојао железничи саобраћај. Кад је Крим постао изолован, Русија је била присиљена да направи Кримски мост.

Руководство Крима не доживљава озбиљно санкције које због моста уводе западне земље. Председник комитета за туризам скупштине Крима Алексеј Черњак каже да они санкције сматрају као добру рекламу том полуострву у Црном мору.

- Чим прође корона опет ће долазити странци на Крим да, између осталог, виде и нови лепи мост - казао је Алексеј Черњак.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

КАРЛЕУША ОТКРИЛА ЦЕЦИ ИСТИНУ О СНАЈИ: Није остала равнодушна на речи о Вељку и Богдани