ПРЕКО КОПНЕНЕ ГРАНИЦЕ САМО УЗ НЕГАТИВАН ТЕСТ: Шпанија има нове услове за улазак у земљу
ШПАНИЈА ће захтевати од људи који копненим возилима долазе из Француске да имају негативан тест на ковид-19, саопштило је данас Министарство здравља, усред све већег броја долазака Француза и пораста стопе корона вируса у Шпанији.
Фото: Танјуг/АП
Свако ко копном стиже из ризичних подручја мораће да има негативни ПЦР стар највише 72 сата, преноси Ројтерс.
- Наредба ће ступити на снагу три дана након објављивања у Службеном државном гласнику и док влада не прогласи крај здравствене кризе изазване ковид-19 - наводи се у саопштењу Министарства здравља.
Нови услов се неће односити на возаче камиона, прекограничне раднике и људе који живе на удаљености од 30 километара од границе.
Многи Французи, уморни од сопственог закључавања, хрле преко границе како би уживали у отвореним баровима и ресторанима у областима попут Мадрида, наводи агенција.
Министарство здравља саопштило је да су ризична подручја она која је класификовао Европски центар за превенцију и контролу болести, што је, према мапи Центра, готово цела Француска.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ДОЛАЗИ ДО ПОПУШТАЊА МЕРА НА ХРВАТСКОЈ ГРАНИЦИ: Ко ће моћи да прође без ПЦР теста?
26. 03. 2021. у 14:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)