НЕ СМИРУЈЕ СЕ СИТУАЦИЈА У МЈАНМАРУ: Убијено 16 демонстраната, хунта слави Дан армије (ФОТО)

Тањуг

27. 03. 2021. у 08:04

БЕЗБЕДНОСНЕ снаге Мјанмара убиле су данас најмање 16 демонстраната, иако је лидер војне хунте која је у фебруару преузела власт војним ударом претходно рекао да ће војска штитити људе и стремити демократији.

НЕ СМИРУЈЕ СЕ СИТУАЦИЈА У МЈАНМАРУ: Убијено 16 демонстраната, хунта слави Дан армије (ФОТО)

Фото: Танјгу/АП Пхото

Противници пуча изведеног 1. фебруара изашли су на улице више градова, упркос јучерашњем упозорењу хунте да би на њих могло да се пуца "у главу или леђа", док су војни официри истовремено прослављали Дан армије.

Након што је предводио војну параду у главном граду Најпјитаву, вођа хунте, генерал Мин Аунг Хлаинг, поновио је обећање да ће у земљи бити одржани избори, али није навео када би то могло да се догоди, преноси Ројтерс.

Протести у Мјанмару одржавају се скоро сваког дана откако је хунта преузела власт.

Према подацима Удружења за политичке затворенике, у протестима је до сада погинуло најмање 328 демонстраната.

Према тој организацији, четвртина њих била је погођена метком у главу, што, како се наводи, буди сумњу да су били намерне мете.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су гробари из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)