БЕЛОРУСИЈА ПОЧЕЛА ДА ПРОИЗВОДИ РУСКУ ВАКЦИНУ: Крајем априла биће доступне прве дозе

25. 03. 2021. у 15:57

БЕЛОРУСИЈА је почела да производи руску вакцину "Спутник-в" Министарство здравља је саопштило да је компанија "Белмедпрепарати" кренуо са производњом "Спутника-в" а сировину добија од компаније "Генеријум" која ради у склопу руске компаније "Фармстандард".

БЕЛОРУСИЈА ПОЧЕЛА ДА ПРОИЗВОДИ РУСКУ ВАКЦИНУ: Крајем априла биће доступне прве дозе

Фото: Министарство здравља Белорусије

Директор компаније Белоруски медицински препарати Сергеј Бељајев каже да ће већ крајем априла грађани Белорусије моћи да добијају ту вакцину. До тада ће се обавити контрола квалитета те вакцине у Москву и Минску. 

ТРЕЋА ВАКЦИНА ЈЕФТИНИЈА

Вакцина "КовиВак" коју је направио московски центар Чумакова.Планирано је да се годишње производи десет милиона доза. Споменути центар има велико искуство прављења вакцина. У плану је да се касније рашири производња.

Једна доза те вакцине ће коштати око пет долара што је упола јефтиније од досадашње цене "Спутника-в".

У Белорусији ће месечно производити до 500 хиљада доза "Спутника-в". У Минску истичу да је Белорусија у децембру прошле године била регистровала "Спутник-в". Касније је било одобрено да и грађани старији од 60 година могу да користе ту вакцину.

У фебруару је председник Путин после сусрета са колегом Александом Лукашенком казао да је Минск добио од Русије технологију за прављење вакцине. Врло брзо Белорусија је произвела пробну партију "Спутника-в".

Интересантно је да и белоруски научници раде на својој вакцини против короне, а у чему ће се она разликовати од руске за сада није речено.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

САРАЈЕВСКИ ШАРМ НА ДОРЋОЛУ: Бранко Ђурић Ђуро озбиљно насмејао публику у Фондацији Mozzart