РУСКИ ПАДОБРАНЦИ И СПЕЦИЈАЛЦИ У АКЦИЈИ: Погледајте како изгледају маневри са белоруском браћом (ВИДЕО)

Новости онлине

23. 03. 2021. у 15:27

НА ПОЛИГОНУ "Осиповичски" у Белорусији почеле су заједничке белоруско-руске батаљонске тактичке војне вежбе Снага за специјалне операције Оружаних снага Белорусије и Ваздушно-десантних снага Русије, преноси телевизија "Звезда".

РУСКИ ПАДОБРАНЦИ И СПЕЦИЈАЛЦИ У АКЦИЈИ: Погледајте како изгледају маневри са белоруском браћом (ВИДЕО)

Фото: Принтсцреен

Планиране белоруско-руске тактичке војне вежбе одржавају се у периоду од 15. до 27. марта 2021. године.

У свечаној церемонији отварања вежби које се одржавају под руководством команданта Витебске засебне гардијске ваздушно-десантне бригаде пуковика Алексеја Елфимова, учествовали су команданти и војници јединица две државе.

- Наше пријатељство даје наду да ће независност Белорусије и Русије увек бити заштићен - рекао је руководилац војне вежбе, пуковник Алексеј Елфимов.

Након тога су, на команду руководства, војници приступили вежбама.

Након доласка руских падобранаца у Белорусију, разрађене су заједничке акције одбране и офанзиве у дневним и ноћним условима у саставу ојачаног десантног батаљона.

У вежбама учествује око 90 руских војника гардијског Црноморског ваздушно-десантног пука Псковске гардијске јединице Ваздушно-десантних снага.

Са белоруске стране учествује више од 400 војника и око 100 јединица борбене и специјалне технике Витебске гардијске ваздушно-десантне јединице.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

Коментари (0)

ЗЕЛЕНСКИ, МОЛИМО ТЕ, ВРАТИ ГА СА ФРОНТА! Украјина у шоку, насилно мобилисан светски шампион и одмах послат у ЈУРИШНИКЕ