ДВЕ МИЛИЈАРДЕ ЉУДИ БЕЗ ВОДЕ: Статистика трагична - усред пандемије ковида-19 не могу да оперу ни руке

ДОК свет данас обележава Светски дан вода, заменца директора Одељења за земљу и воду при Организацији Уједињених нација за храну и пољопривреду (ФАО) Саша Ку-Ошима је упозорила да, усред глобалне пандемије ковида-19, чак две милијарде људи на планети нема приступ драгоценој течности.

ДВЕ МИЛИЈАРДЕ ЉУДИ БЕЗ ВОДЕ: Статистика трагична - усред пандемије ковида-19 не могу да оперу ни руке

Foto: pixabay

Посебно је нагласила да, док епидемиолози брује о потреби редовног одржавања хигијене руку, великом делу светске популације још недостаје приступ објектима за прање код куће.

- Многе земље једноставно немају чисту воду ни да само оперу руке - рекла је.

У Светском извештају о развоју вода за 2021. годину, који се фокусира на вредност воде, УН су нагласиле и хитну потребу за заштитом воде:

- То доноси ово питање недовољних улагања и санитације за воду и услуге за милијарде људи, постало је потпуно јасно од почетка пандемије - рекла је Ку-Ошима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Фондација Меридиан обрадовала 100 деце са Косова и Метохије на Ф4 Меридианбет КЛС