И ДО 200 МИЛИОНА ДОЗА ГОДИШЊЕ: Индија ће почети производњу вакцине Спутњик Ве

22. 03. 2021. у 10:35

РУСКИ државни инвестициони фонд РДИФ је саопштио данас да је постигао договор са индијском компанијом Вирчоу биотек (Virćow Bioteć) о производњи до 200 милиона доза вакцина Спутњик Ве годишње у Индији.

И ДО 200 МИЛИОНА ДОЗА ГОДИШЊЕ: Индија ће почети производњу вакцине Спутњик Ве

Фото: ЕПА

Комерцијална производња вакцине у пуном капацитету започеће након окончања преноса технологије у другом кварталу, поручују из РДИФ-а, а преноси агенција Ројтерс.

Саопштење стиже након сличних уговора РДИФ-а са индијским фармацеутским компанијама Гланд Фарма, Стелис Биофарма и Хетеро.

- Доказане способности компаније Вирчоу у производњи лекова требало би да помогну у задовољавању глобалне потражње за овим вакцинама - изјавио је генерални директор те индијске компаније, Тумуру Мурали.

Индија, највећи светски произвођач вакцина, постала је једна од највећих произвођача Спутњика ВЕ ван Русије, док исту вакцину производе већ Бразил, Кина и Јужна Кореја.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ИЗБОЛА МУЖА ЈЕР ЈЕ ПСОВАО ТЕЛЕВИЗОР! Лекари хитне помоћи нису могли да верују шта се десило