ОШТРИЈЕ МЕРЕ КОШТАЋЕ 1,2 МИЛИЈАРДЕ ЕВРА: После најаве новог закључавања у Фрнацуској

НЕКОЛИКО француских покрајина тешко погођених епидемијом ковида 19, укључујући регион Ил де Франс у којем се налази престоница Париз, од сутра започиње ново четворонедељно закључавање, најавио је данас француски премијер Жан Кастекс.

ОШТРИЈЕ МЕРЕ КОШТАЋЕ 1,2 МИЛИЈАРДЕ ЕВРА: После најаве новог закључавања у Фрнацуској

Фото: АП

Ипак, школе ће остати отворене и затварање ће бити мање строго него што је то био случај са претходним националним закључавањем, рекао је Кастекс, преноси Ројтерс.

Премијер је такође најавио да ће полицијски час за целу државу бити померен за сат времена уназад и почињаће у 19 часова.

Продавнице основне робе, укључујући књижаре, остаће отворене и активности на отвореном ће бити допуштене у радијусу од 10 км, али међурегионална путовања неће бити дозвољена, рекао је Кастекс.

Нове мере које је против корона вируса Француска саопштила у четвртак увече, коштаће државу 1,2 милијарде евра месечно.

Заједно са до сада предузетим мерама помоћи фирмама и грађанима, то износи 7,2 милијарде евра свакога месеца.

Од викенда, париски регион и делови земље ка Белгији поново ће бити у општем карантину, најмање месец дана.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

МАЊЕ ПАПИРА, ВИШЕ ЕЛЕКТРОНСКИХ УСЛУГА: Резултати пројекта „еУправа за све“