МОСКВА ПОЗВАЛА АМБАСАДОРА ИЗ САД НА КОНСУЛТАЦИЈЕ: Анатолиј Антонов на састанку на ком ће се одлучити даља политика према Америци
АМБАСАДОР Русије у Сједињеним Америчким Државама Анатолиј Антонов позван је на консултације у Москву како би се анализирале перспективе односа са Вашингтоном, саопштило је Министарство спољних послова Русије.
Фото: АП
- Руски амбасадор у Вашингтону Антонов позван је у Москву на консултације које ће се одржати како би се анализирало шта треба радити и у ком правцу се кретати у контексту односа са САД. Нова америчка администрација је на власти скоро два месеца, није далеко симболична граница од 100 дана, и то је погодан разлог да се потрудимо да оценимо у чему тим Џоа Бајдена успева, а у чему и не баш. За нас је најважније да одредимо који начини постоје за поправљање руско-америчких веза које су сада у тешком стању, а које је Вашингтон последњих година довео у ћорсокак - саопштило је руско Министарство.
Руска страна је заинтересована за то да спречи "неповратну деградацију односа, уколико су Американци свесни ризика у вези са тим".
- О томе ће и бити говора током консултација Министарства спољних послова Русије и других релевантних ресора са амбасадором Русије у Вашингтону - додаје руски МИП.
Подсетимо, у извештају америчке обавештајне заједнице, објављеном 16. марта, САД оптужују Русију да је покушала да подржи бившег председника Америке Доналда Трампа и да дискредитује актуелног председника Џоа Бајдена током предизборне кампање у САД 2020. године. Након тога су медији објавили да је могуће проширење санкција против Москве. Портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је да извештај америчке обавештајне службе представља још једну порцију лажи и дезинформација.
Истовремено, Министарство трговине САД 17. марта је саопштило да Вашингтон уноси Русију на списак земаља са којима је у потпуности забрањен извоз и увоз оружја. Трговинске санкције САД због ситуације са Алексејом Наваљним утицаће на извоз производа који су повезани са националном безбедношћу, а поједини изузеци за ваздухопловство и космос ће бити на снази само до 1. септембра. Одлука ће ступити на снагу 18. марта.
(Спутњик.рс)
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
СПАС У 10 СЕКУНДИ: Како сами себи можете да помогнете у случају срчаног удара
ИНФАРКТ је један од најчешћих узрока изненадне смрти, и то све чешће код младих особа.
29. 01. 2026. у 07:41
Коментари (0)