"СПУТЊИК В" ИМА ЈЕДНАКЕ ШАНСЕ ЗА ОДОБРЕЊЕ? Посланица Бундестага сматра да би то осигурало реалну конкуренцију

13. 03. 2021. у 14:52

ПРЕДСТАВНИЦА партије Алтернатива за Немачку и посланица у Бундестагу Алис Вајдел изјавила је да руска вакцина против вируса корона "Спутњик Ве" (Sputnik V) има исте шансе да буде одобрена од стране Европске агенције за лекове као и остале вакцине.

СПУТЊИК В ИМА ЈЕДНАКЕ ШАНСЕ ЗА ОДОБРЕЊЕ? Посланица Бундестага сматра да би то осигурало реалну конкуренцију

Фото: ЕПА

Како је рекла, одобрење руске вакцине ће осигурати реалну конкуренцију када је реч о европском тржишту.

Она је током посете Москви, где се састала са представницима Руског фонда за директне инвестиције, разговарала и о стратегијама по питању вакцинације, као и о могућности куповине руских вакцина.

Медији преносе и да је немачкој делегацији било понуђено да се вакцинишу у Русији, али да су они то одбили.

Подсетимо, вакцина "Спутњик Ве" коју производи Научно - истраживачки институт "Гамалеја" у сарадњи са Руским фондом за директне инвестиције добила је 11. августа прошле године потврду о регистрацији од Министарства здравља Русије, поставши тако прва регистрована вакцина против вируса корона на свету.

Научни часопис "Лансет" објавио је 5. фебруара резултате треће фазе клиничких испитивања вакцине против короне "Спутњик Ве", у којима се потврђује да "Спутњик Ве" безбедна и ефикасна вакцина. Током треће фазе клиничких испитивања, вакцина је показала високу стопу ефикасности, имуногености и безбедности. Ефикасност вакцине је већа од 91,6 одсто. Вакцина пружа потпуну заштиту од тешких случајева ковида 19.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

СРАМНО ПОНИЗИЛИ РУСЕ, ПА САД ПАТЕ! После скандала на Параолимпијади - сад се цела Русија смеје Западу и ужива у овој сцени! (ВИДЕО)