ОРБАН РЕКАО "ЗБОГОМ" БРИСЕЛУ: Његова странка ФИДЕС напустила посланички клуб у Европском парламенту!

Новости онлајн

03. 03. 2021. у 22:03

ВЛАДАЈУЋА странка Мађарске Фидес повукла се данас из посланичке групе конзервативне Европске народне партије (ЕПП) у Европском парламенту, после вишегодишњег спорења о владавини закона и примене европских вредности у Мађарској, преносе агенције.

ОРБАН РЕКАО ЗБОГОМ БРИСЕЛУ: Његова странка ФИДЕС напустила посланички клуб у Европском парламенту!

Фото: ЕПА

Десничарска странка Фидес која има двотрећинску већину у домаћем парламенту скоро непрекидно од 2010. године, напустила је данас ЕПП јер је прихваћена измена пословника која омогућава да читаве странке буду искључене из те групе, а не само посланици појединачно.

Мађарски премијер Виктор Орбан данас је у писму председнику посланичке групе ЕПП у Европском парламенту пренео одлуку Фидеса да је напусти.

- Измене пословника групе ЕПП очигледно су непријатељски потез против Фидеса и наших гласача... То је антидемократски, неправедно и неприхватљиво. Зато је управни орган Фидеса одлучило да одмах напусти групу ЕПП - навео је Орбан.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.

28. 01. 2026. у 12:38

Коментари (0)

РУСИЈА СЛАВИ: Естонија кренула да зарије нож у леђа Русима - ево шта је управо доживела