ПРОТИВ УВОЂЕЊА КОВИД ПАСОША: СЗО сматра да није време за то

Танјуг

03. 03. 2021. у 17:17

СВЕТСКА здравствена организација (СЗО) је засад против увођења посебних сертификата или ковид пасоша за особе које су примиле вакцину против корона вируса, рекла је данас представница СЗО у Русији Мелита Вујиновић.

ПРОТИВ УВОЂЕЊА КОВИД ПАСОША: СЗО сматра да није време за то

Фото АП

"СЗО је јасан по овом питању и не препоручује такву врсту пасоша у овом тренутку", рекла је Вујиновић за ТВ канал Русија 24, преноси ТАСС.

У исто време, Вујиновић не одбацује могућност да би СЗО могла у једном моменту да да своје предлоге о садржају пасоша.

"Наравно, државе прате свој курс, сви се труде да омогуће својим грађанима да могу да се крећу што више. СЗО ће сарађивати са свим земљама по овом питању", додала је она.

У понедељак, председница Европске комисије Урсула фон дер Лајен је рекла да ће комисија представити свој пројекат о јединственом вакцинационом сертификату у марту.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

Прецизније планирање и мање заборављања уз Galaxy Z и Watch8