КОРОНА ДИВЉА У ЧЕШКОЈ: Рекордан број хоспитализованих од ковида - у постељи 8.162 пацијената
У ЧЕШКИМ болницама данас лежи 8.162 пацијената оболелих од ковида, што је највећи број хоспитализованих од почетка пандемије.
Фото: АП
Претходни негативан рекорд (8155) пао је у почетку новембра, пренео је сајт Ароунд Прагуе.
Број тешких случајева је наставио да расте, па сада има 1.661 пацијената у озбиљном стању.
У Чешкој је данас регистровано 16.642 случаја оболелих од ковида, а највише оболелих је било 6. јануара, када је било за око 1.000 више, на основу података министарства здравља.
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)