РАСТЕ ИНТЕРСОВАЊЕ ЗА ВАКЦИНУ: У Британији чак 89 одсто становника за имунизацију
У ОДНОСУ на прошлу годину, у шест развијених земаља расте спремност на вакцинисање против корона вируса, потврдило је недавно истраживање.
Фото Ап
У Великој Британији је, у односу на децембар, за петину више грађана који имају позитиван став према вакцинацији и износи 89 одсто. Шведска бележи највећи пораст са 53 на 76 одсто данас.
За вакцинацију у Немачкој је 73 одсто станвника, док је је у децембру било 63 одсто. У Јапану је проценат повећан са 50 на 64 одсто, у САД са 58 на 64 одсто. Од земаља обухваћених студијом, међу Французима влада најмањи ентузијазам када је у питању вакцинисање против корона вируса. Ипак, и код њих бројке расту. Цепиво би сада примило 59 одсто грађана, што је велики скок у односу на 40 одсто из децембра.
Многи испитаници нису задовољни брзином вакцинисања у својим земљама. И док две трећине Британаца мисли да њихова влада добро одрађује процес вакцинисања, у Америци тај број пада а 32 одсто, у Јапану и Немачкој на 28, у Француској 22 и у Шведској на само 20 посто у Шведској.
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ ОПТИМИСТИЧАН: Нисмо боље стајали две и по године - Русија је изолована и сама
09. 06. 2026. у 11:58
ПУКЛА САРАДЊА ИЗМЕЂУ ПАРИЗА И БЕРЛИНА: Пропао пројекат вредан 100 милијарди евра
09. 06. 2026. у 11:54
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТАМО ПОЛИЦИЈА НЕ СМЕ ДА ДОЂЕ" Милан Кнежевић открио где се крије Радоје Звицер
ПОТРАГА за Радојем Звицером, вођом кавачког клана, и даље безуспешно траје, а готово је јавна тајна да се он крије у Црној Гори.
09. 06. 2026. у 11:01
ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице
ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.
09. 06. 2026. у 12:21
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)