ИЗА СВЕГА СЕ КРИЈЕ ЈАКО ДИРЉИВ РАЗЛОГ: Ево због чега краљица Елизабета носи дречава одела
ОВОГ априла краљица Елизабета прославиља је свој 92. рођендан и 66 година од када седи на трону Велике Британије.
Фото ЕПА
Све време, један од њених заштитних знакова били су комплети дречавих, упадљивих боја.
Овакво одевање достигло је врхунац приликом прославе њеног 90. рођендана 2016. када је носила неон зелену комбинацију и постала предмет многобројних шала на интернету због поређења са жабцем Кермитом из Мапет шоуа.
Фото:Принтсцреен/Јутјуб
Краљица заправо има јако добар разлог за овакво облачење!
Наиме, она жели да у сваком тренутку буде препознатљива у маси и да сваки њен поданик може да је лако види колико год био удаљен од ње.
Фото:Принтсцреен/Јутјуб
Ово звучи прилично егоцентрично, али се иза тога заправо крије јако дирљива прича. Наиме, приликом преузимања власти, тада веома млада Елизабета, заклела се да ће служити народу, а упућени кажу да је ту улогу веома озбиљно схватила и да је се придржава све до данашњих дана.
Носећи лако уочљиве комплете краљица симболично поручује сваком поданику своје државе да је ту за њега и да он може да је види.
- Морају да ме виде да би веровали у мене – рекла је Елизабета још као девојка.
(Блиц)
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)