НАКОН УБИСТВА 18 ЉУДИ: Британија хитно тражи од Мјанмара да заустави насиље

01. 03. 2021. у 15:41

БРИТАНИЈА је данас тражила од Мјанмара да заустави насиље, након што је полиција пуцала и убила 18 људи.

НАКОН УБИСТВА 18 ЉУДИ: Британија хитно тражи од Мјанмара да заустави насиље

Фото: ЕПА

- Месец дана касније, војска у Мјанмару наставља да шири употребу насиља да би подржала пуч, укључујући и убијање мирних демонстраната током викенда - рекао је британски министар спољних послова Доминик Раб, пренео је Ројтерс.

Према његовим речима, становници Мјанмара желе да се њихови гласови чују и показују огромну храброст као одговор на бруталност.

- Међународна заједница мора да учини све што може како би извршила притисак да се заустави насиље, пусте притворени и обнови изабрана влада - истакао је Раб.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ВОЛОНТЕРА: Снага заједништва и солидарности