Е-ВОЗИЛА САМО ЗА БОГАТЕ? ЕУРО 7 норма брише десетине хиљада радних места

С "ЕУРО 7 нормом издувних гасова 2025." цела ауто-индустрија се суочава с великом неизвесношћу.

Е-ВОЗИЛА САМО ЗА БОГАТЕ? ЕУРО 7 норма брише десетине хиљада радних места

Илустрација / Фото Depositphotos

Многима се неће исплатити производња дизелских и бензинских модела, а у проблему су мали градски аутомобили који су најприступачнији већини Европљана, као и десетине хиљада радних места у индустрији.

На ово је упозорио председник Радничког савета БМW-а, Manfred Schoch, на Форуму аутоклуба Мобил у Немачкој, преноси Аутоблог.рс.

- Доживећемо незапосленост на неслућеним нивоима. Ако политичари истрају у томе, неће бити добро - каже он.

Смањење броја модела (и прелаз на електрична возила) утицаће на број запослених у ауто-индустрији, а посебно ће бити погођени добављачи делова.

Manfred Schoch каже да се у бризи за климатске промене заборавља на људе. На форуму су се чуле идеје да и немачко Министарство заштите околине ову норму сматра неостваривом.

Од Европске уније се тражи да озбиљно размисли о синтетичким горивима, која би могла да спасу бензинце и дизелаше, а нуде и одрживу мобилност, односно ниже емисије штетних гасова.

На крају, закључено је: електрични аутомобили су прескупи и многи тај луксуз неће моћи да приуште.

Телеграф.рс

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (1)

ДВА ПУТА СУ СЕ БОРИЛИ ЗА МОЈ ЖИВОТ, МОГЛО ЈЕ ФАТАЛНО ДА СЕ ЗАВРШИ Леа Киш о најтежем животном периоду - Знала сам да нешто није у реду