СЕРИЈА ЗЕМЉОТРЕСА НА ИСЛАНДУ: Низ снажних потреса погодио подручје Рејкјавика

Срна

27. 02. 2021. у 18:12

ПОДРУЧЈЕ Рејкјавика протеклих дана потреса серија земљотреса, а јутрос је забележен један јачи магнитуде 5,2 степена по Рихтеру.

СЕРИЈА ЗЕМЉОТРЕСА НА ИСЛАНДУ: Низ снажних потреса погодио подручје Рејкјавика

Фото: Depositphotos

Према подацима метеоролошке агенције Ведурстофа, један од више стотина потреса на полуострву Рејкјанесу, југозападно од Рејкјавика, јутрос је имао снагу око 5,2. Епицентар је био недалеко од града Хафнарфјодур.

Након овог потреса забележено је још двадесетак потреса магнитуде веће од три степена.

Након потреса магнитуде 5,7 у среду, данашњи магнитуде 5,2 био је најјачи у овом циклусу. Протеклих дана на том је подручју забележено више од 6.000 потреса.

Будући да се Исланд налази на низу раседа, потреси те врсте нису ретки, али трајање и јачина садашњих потреса нису уобичајени.

Сеизмолози сумњају да овај пут није реч о једном већем подрхтавању тла и већем броју мањих удара, већ да је могуће да се догодило неколико великих потреса одједном.

До сада нико није теже повређен и засад није настала већа штета. Међутим, шеф исландске цивилне заштите позвао је Исланђане на опрез.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.

27. 01. 2026. у 07:44

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.

27. 01. 2026. у 11:26

Коментари (0)

ОТКРИВЕНО! Ево зашто Душан Мандић и Милош Ћук нису били на пријему код председника Александра Вучића после Европског првенства у ватерполу!