ОДРЖАО ПРВО ПРЕДАВАЊЕ: Бивши премијер Конте се вратио професури
БИВШИ италијански премијер Ђузепе Конте вратио се свом позиву, професури, и већ је одржао прво предавање, онлајн, својим студентима на Универзитету у Фиренци, пише новина “Фанпејџ”.
Фото: Танјуг / АП
Тема предавања била је пандемија ковид-19.
Конте је рекао да је пандемија ковид-19 највећи изазов који је Италија имала од Другог светског рата, и да је влада морала доносити потенцијално трагичне одлуке које су се тицале људских живота и економије земље.
Бивши премијер рекао је како се с развојем пандемије корона вируса, развијала и лажна дилема чему дати предност, људском здрављу или економији.
“Немогуће је заштитити економију пре него се заштити здравље грађана и радника. Наравно, време ће показати које су одлуке биле добре, али наше искуство у току пандемије нам је потврдило да се заштитом здравља радника штити и екомонија”, рекао је Конте.
Део предавања посветио је односу науке и грађана у току заразе.
С тим у вези, Конте је рекао да су многи грађани, збуњени, различитим мисљењима и саветима научника, развили извесну неверицу према науци.
“То је добро, јер објективност науке је резултат превладавања научних чињеница у дискусијама и сукобима мишљења. Контроверзе у вези са научним мишљењима су показатељ њене рационалности”, рекао је бивши премијер Ђузепе Конте.
Препоручујемо
ГРОБЉЕ У ИТАЛИЈАНСКОМ ГРАДИЋУ СКЛИЗНУЛО У МОРЕ: Ковчези плутају површином (ВИДЕО)
23. 02. 2021. у 21:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)