РУСИЈА ДА СМАЊИ ЗАВИСНОСТ ОД ДОЛАРА: Односи напетији него за време Хладног рата
РУСИЈА мора да смањи зависност од америчког финансијског система и долара, рекао је заменик руског министра спољних послова Сергеј Рјабков.
Фото: АП
Према његовом мишљењу, односи две земље су сада напетији него у време постојања Совјетског Савеза.
„Морамо да отклонимо зависност од тог токсичног извора сталних непријатељских акција. Морамо да смањимо удео долара у сви операцијама“, рекао је Рјабков у интервјуу за америчку агенцију „Блумберг“.
Он није прецизирао на шта тачно мисли, али је указао да су такве мере повезане са намером администрације новог америчког председника да прошири антируске санкције.
Подсетио је да су се америчке економске мере против Русије последњих година односиле на руске банке, државне корпорације, нафтни и гасни сектор, високе званичнике, бизнисмене.
У садашњој ситуацији, оценио је Рјабков, Вашингтон ће сам појачати санкциону политику.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: САД ће пратити организације укључене у изградњу „Северног тока 2“
22. 02. 2021. у 22:35
ОВО СУ ЧЕТИРИ НАЈВЕЋА ПРОБЛЕМА МОСКВЕ: Руски сенатор о искушењима у 2021. години
19. 02. 2021. у 21:13
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (1)