У ТОКУ "ДРУГА ЕПИДЕМИЈА"? У Минхену нови сој узрок више од 40 инфекција
НОВИ сојеви вируса корона постају све доминантнији и у Немачкој.
Фото: ЕПА
Према подацима владе немачке покрајине Баварске, у седмој недељи је код 151 од 365 анализираних узорака, то јест 41,4 одсто, утврђено да се ради о новом соју.
Државни секретар у влади Баварске Флориан Херман казао је да то показује да је у току „друга епидемија“.
Иначе у Немачкој су већ присутна три соја - британски, бразилски и јужноафрички.
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)