ИСТРАЖИВАЊЕ ЦРВЕНЕ ПЛАНЕТЕ: Кинески васионски брод ушао у орбиту Марса
КИНА је саопштила да је њен васионски брод Тианвен-1 данас ушао у орбиту Марса одакле ће, током наредних месеци одредити место за спуштање свог истраживачког ровера.
Фото: Танјуг/АП
Из кинеске Националне свемирске службе саопштено је да је васионски брод провести наредна три месеца у Марсовој орбити пре спуштања модула са истраживачким ровером који ће снимати површину Црвене панете и истраживати је помоћу специјалних сензора, преноси АП.
Прошлог четвртка на Марс је успешно спуштен амерички истраживачки ровер Истрајност на подручје преисторијске делте реке у кратер Језеро у потрази за остацима древног микро живота.
Кина је данас и званично постала друга држава која је успешно стигла до Марса, а њен ровер на соларни погон, величине возила за голф, трагаће за подземним водама и доказима о постојању живота.
Кинески ровер користиће падобране, ракетни погон и ер-бегове за спуштање на површину Марса.
Препоручујемо
НОВО ИСТРАЖИВАЊЕ: Неки микроорганизми са Земље могу да преживе и на Марсу
22. 02. 2021. у 17:37
ВЕЛИКИ КОРАК КА ПОБОЉШАЊУ ОДНОСА: Кина и Индија повукле трупе са западних Хималаја
21. 02. 2021. у 18:17
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)