РУСКИ СЕНАТОР СЕ ОБРУШИО НА КИЈЕВ И БРИСЕЛ: "Уништавате односе Европске уније и Русије!"

ШЕФ комитета за међународне послове Савета федерације Русије Константин Косачов обрушио се на званичнике Кијева и Брисела рекавши да су они одговорни за урушавање односа Европске уније и Русије.

РУСКИ СЕНАТОР СЕ ОБРУШИО НА КИЈЕВ И БРИСЕЛ: Уништавате односе Европске уније и Русије!

Фото: ЕПА

Ове оптужбе, како је рекао, упућене су Украјини и Европи јер су земље НАТО-а на последњој седници Савета безбедности УН, која је била посвећена шестогодишњици потписивања Минских споразума, окривиле управо Русију што тај документ није имплементиран.

- ЕУ и Украјина заједнички раде на томе да се односи Брисела и Москве уруше. Американци владају, а Украјинци наивно мисле да они владају над Русима, а ни не виде шта се дешава на југоистоку сопствене земље, на територији коју су изгубили - написао је он на својој Фејсбук страници.

Иначе, о Минском споразуму недавно је говорио и амбасадор Русије при УН Василиј Небензја који је, за разлику од земаља чланица Алијансе, рекао да за протеклих шест година Украјина није до краја испунила ниједну ставку из тог документа.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић бљује ватру

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"

САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.

12. 06. 2026. у 17:33

Коментари (0)

СТАРЕЊЕ ЈЕ ГРОЗНО, ЖЕЛИМ ШТО ВИШЕ ДА ОСТАНЕМ МЛАДА: Алка Вуица признала да је ишла на затезање лица - Зашто бисмо изгледали старије, ако н