СУКОБ СИЛА ЗБОГ ДВЕ РЕЧИ: Иран се јако наљутио на Русију
ИРАН је упутио протестну ноту Министарству иностраних послова Русије због назива Персијског залива, саопштио је портпарол иранског МИП-а Саид Хатибзаде.
Фото: АП Пхото/Ебрахим Нороози
- Преко амбасаде наше државе у Москви Министарству иностраних послова Русије предата је протесна нота - цитира дипломату агенција ИРНА.
Хатибзаде је објаснио да је протест изазвао пост на твитеру МИП Русије у којем је био поменут „Арапски залив“. У питању је било саопштење о састанку заменика министра иностраних послова Русије Михаила Богданова и амбасадора Ирака Абдерахмана Хусеина.
Иран користи само термин „Персијски залив“ и не признаје имена „Арапски залив“ или „Залив“, „Заливске земље“ како се код нас често чује. Техеран не сматра да је коришћење опције „Залив“ непристрасно и сматра да то води ка промени историјског имена.
(Спутњик)
Препоручујемо
ПОЛИТИЧКИ ПОТРЕС У ЕВРОПИ: Мађарска се одвојила од Брисела, огласио се Орбанов министар
07. 02. 2021. у 17:33
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)